HAKKIMIZDA

UYGUN: En kaliteliyi, en uyguna bulmak için, aylarca araştırırız, Dünyanın uzak diyarlarına binlerce kilometre yol gideriz, sabırlı bir çabayla, müşterilerimize layık mücevherleri buluruz.
FARKLI:  Müşterilerimizi farklı hissettirecek, tasarımlar için Günlerce çalışırız.
KALİTELİ:  işinde uzman, mesleğine aşık sanatkarlarla, bıkmadan usanmadan en mükemmeli ortaya çıkana kadar haftalarca uğraşırız.
GÜVENİLİR: Eserlerimizin çoğu, Dünya Elmas Konseyi (HRD) laboratuarında titiz bir incelemeden geçip sertifikalandıktan sonra müşterilerimizin beğenisine sunulur.

TARİHÇEMİZ

Osmanlı döneminde mücevher sanatkarlarının çoğunluğunu gayri müslimler oluşturuyordu özellikle istanbulda müslüman mücevher sanatkarı bulunmuyordu. Ancak Kütahya sancağında müslüman olan önemli mücevher sanatkarları vardı. Temizerler aileside bu mirası günümüze kadar taşıyan ailelerden biridir.

Saphiente by Adil mücevher in kurucusu Adil Temizerler.

Aslen Kütahyalı olan, Adil Temizerler ticaret hayatına babasından devir aldığı dericilik ile başladı. 90lı yılların sonunda rusya krizi ile birlikte deri mesleğini bıraktı ve atalarının toprakları olan kütahya da kaybolmaya yüztutumuş sanata merak saldı.

İlk olarak kayınbiraderlerinin yanında çalışan Ermeni ustası Arman Bohçelyan la birlikte sanatın inceliklerine vakıf oldu.
Kendi özgüveni ile hazırladığı ilk tasarımlarını sektörün köklü firmalarına gösterdi ve çok önemli siparişler aldı.
Artık 2000li millenyum yıllarına; köklü firmaların özel koleksiyonlarını tasarlayarak girmiş oldu.

Eşininde istek ve baskısı ile, ilk butik mağazasını satış yaptığı firmalara rakip olmamak için, 2003 yılında çengelköyde ücra bir avm de küçük bir mağaza ile koleksiyoner dostları ile buluşmaya başladı.

Zaman içinde boğazın iki yakasında (istinye ve çengelköy) butik mağazalarını açtılar. Bu dönemde kurumsal olmaya karar veren aile şimdi Akasya Avm ve Mall of avm mağazaları ile müşteri ve koleksiyonerlerine hizmet veriyor.